Nerden Çıktı Bu?

 
Olay şu; 
 
Ben 11 Temmuz'da 50 yaşını bitiriyorum. Bende böyle bir şey var; 30, 40, 50 gibi onyıl eşiklerinde eşi dostu çağırıp büyük bir şey yapmak. Bu siteyi ziyaret edenlerin çoğu 40. doğumgünümü hatırlayacaktır. Bahçede 100 kşişilik yakın çevreyi toplayıp çalgılı eğlence yapmıştık. İşte bu da öyle bir şey olacak. 
 
Ama bu sefer Midilli'de. Neden Midilli? Ata toprağı sayılır diye. Bağlantı var. İki yıl önce orada daha ufak çaplı bir doğumgünü kutlamış, Kaldrimi'de gerek gelen dostlara, gerekse Midilli halkına unutulmaz bir konser vermiş idik. Bütün ada bizi bir ay konuştu. Hatta geçmişten birşey hatırlamaya çalışan ada halkı "prin apó ti̱n magikí̱ nichta" ya da "metá ta genéthlia" der hala. 
 
Bu sefer de aynı formatta bir şey yapacağız. Aynı yerde olmasa da. İşte; buzuki gelecek Loizos'dan, Vamvarakis'den, Mitropanos'dan, Alexiou'dan ezgilerle içip dağıtacağız. Bilen çıkıp oynar, bilmeyen seyreder. 
 
Dress Code: Yok. Bu kokteylde keman ikilisi ile başlayan, yemekte latin çalan, azınca Türkçe popa dönülen "nezih" buluşmalardan değil. Edep yerleri örtülü olmak kaydıyla şıpıdak terlikten smokine serbest. Malum; hava sıcak, alkol ziyade. 
 
Bir de şu var; sana mail atıp bu siteye link verdiğime göre benim için önemli bir insansın. Orada olman hem geceye, hem de bana çok şey katacak. Bu kibarlıktan yapılmış bir davet değil. Beraber görünmek istediğim değil, beraber olmak istediğim insanları çağırıyorum. 
 
O yüzden bir zahmet programları ayarla.